Çözüm Platformu

Bugün çoğu problemlerin çözülemeyişi;  herkesin sadece kendi fikrini söylediği,  kendi fikrini savunduğu kısır döngü içinde kalmasındandır.    

Araştırmacılar ve bilim adamları bu ülkenin öncü kolu, ufku, umudu ve ruhudur.  Bu ülkenin düşünürleri ve bilim adamları; fikir ve sanat, ruh ve hayat atılımının yegâne kaynağı, bu ülkenin beynidir. 

Ülkemizde beyin-beden ayrıklığı yaşıyoruz. Ülkemizde bilim ve uzman düşünüş yerine sıradan çoğunluk  hakim haldedir. Yazılarımızla sitemiz Eğitim ve Bilim Dünyamızın sorunları için bir “tavsiye“ ve “öneri” merkezi niteliği taşıyor.

Yazılarımızda   doğru soruları oluşturarak  gerçek-asıl ve kökteki sorunun izini sürüyoruz. Böylece dikkatleri ayrıntılardan asıl çözüme çeviriyoruz.

Yapılması gereken; sorunların yanlış, eksik,  üstü örtülü halden, ne olduğu belli olmayan biçimden kurtarılmasıdır.  Önce doğru soruyu sormayı sağlamak, sonra da o sorulara ortak akılla ve beyin fırtınası yöntemleriyle cevaplar aramak.

Yazılarımızla sitemiz Eğitim ve Bilim Dünyamızın sorunları için bir “tavsiye“ ve “öneri” merkezi niteliği taşıyor.

Yine sitemiz bir çözüm platformu olarak çalışmaktadır. Ülkemiz insanın önünü açacak ve kanatlandıracak değerlerin farkındayız. Okul ve eğitimin kültürel ve manevi değerlere makas atan yapısından, sığ ve dayanaksız temellerden,  zihnimizi kısırlaştırıcı çerçeveden kurtaracak fikirler sunuyoruz.

Prof. Dr. Osman Çakmak